2

להקה ברזילאית

 להקה ברזילאית של דנסה טרופיקנה מורכבת בעיקרה מרקדניות ברזילאיות, מתופפי בטוקדה ורקדני קפוארה. הצוות מונה כ- 20 אומנים, כאשר לכל אירוע מגיע הרכב של אומנים לפי הדרישות של אותו אירוע ולפי התקציב. החל מ- 2 רקדניות/ מתופפים ועד לצוות מלא, של 20 איש. מטרתה של להקה ברזילאית באירוע: להקפיץ את הקהל, להכניס צבע ואנרגיות לקהל, לגרום לאנשים לקום על הרגליים ולהרקיד אותם, ליצור אווירת קרנבל שמחה וקיצבית כמו שרק בברזיל יודעים לעשות... כמו כן, ישנם אירועים שבהם המטרה משתנה בהתאם לאירוע, לדוגמא: לגבש קהל עובדים, ליצור תוכן מעניין לאירוע, להפעיל ילדים/מבוגרים, ללמד את הקהל ריקודים/תיפוף/קפוארה ועוד...

שירותים נוספים שהלהקה הברזילאית דנסה טרופיקנה מציעה: הפקת אירוע קונספט ברזילאי, מנחה לאירוע, תקליטן הבית, הרכבים מוסיקליים של זמר/ת ונגנים, תפאורה של ברזיל, אביזרי קרנבל ועוד.

להקות ברזילאיות

bandלהקת דנסה טרופיקנה הינה להקה ברזילאית אותנטית העורכת בישראל מופעים יוצאי דופן בעבור פסטיבלים ושאר אירועים. הלהקה מונה כ-20 אמנים להם שנים רבות של ניסיון במגוון רחב של תחומים, כמו למשל: מופעי קרנבל ססגוניים, מופעי קפוארה, מופעי תיפוף, הרקדות קהל, סדנאות, תיפוף בעזרת הגוף, מופע של זמרים, הרכבים מוסיקליים, נגנים ברזילאיים ועוד.

אחד מהאירועים הגדולים ויוצאי הדופן שלהקת Danca Tropicana לקחה בהם חלק הוא "הרחוב הברזילאי" במסגרת פסטיבל חיפה 2012. זהו האירוע הגדול ביותר שנעשה בארץ עד היום בתחום הברזילאי. מדובר באירוע של שלושה ימים אשר משך אליו כ-10,000 מבקרים שהגיעו מכל הארץ ונהנו מפעילות הלהקה הברזילאית במתחם הברזילאי בפסטיבל. הופעה של להקה ברזילאית במספר רחב של תחומים במקביל במהלך הפסטיבל יצרה עבור האורחים חווית "ביקור בברזיל" ואף זכתה לשבחים רבים בתקשורת הישראלית.

התרבות הברזילאית מהווה מקור נרחב ללהקות ברזילאיות מסוגננות רבות אשר היוו חלק מתעודת הזהות של מדינה שמחה ועשירה בתרבות זו. ללהקת Danca Tropicana צוות של אמנים אותנטיים מברזיל, אשר גדל והתחנך על אותן להקות מפורסמות בברזיל, ומשם שאב את המוסיקה הטיפוסית שלהן וכמובן את סגנונות הריקוד.

במבט לאחור, אחד מאבני היסוד שהצמיחו את הלהקות הברזילאיות ותרבות המוזיקה ניתן לציין בראש ובראשונה את סגנון הבוסה נובה. סגנון שאותו כל אמן בלהקת Danca Tropicana מכיר וגדל עליו.

הבוסה נובה הינו סגנון מוזיקלי שגובש על ידי המוזיקאים הבולטים של ברזיל – המלחין אנטוניו קרלוס ז'ובים והזמר ז'ואאו ז'ילברטו בסוף שנות ה-50. הבוסה נובה הפכה פופולרית לא רק בברזיל אלא אף מעבר לכך והיוותה השפעה רבה על מוזיקת הג'אז עד ימינו אנו.

מקור הבוסה נובה הוא במוזיקה העממית בברזיל על שלל סגנונותיה מהסמבה הקצבית ועד בלאדות נוגות. יחד עם השפעות ג'אז אמריקאיות נוצר סגנון של סמבה נטול כלי הקשה רועשים עם דגש נרחב להרמוניה הכה מוכרת בג'אז.
חלוצי יצירות הבוסה נובה היו, כאמור, אנטוניו קרלוס ז'ובים וז'ואאו ז'ילברטו.

אנטוניו קרלוס ז'ובים היה מלחין, מעבד מוזיקלי, פסנתרן וזמר ברזילאי. אל מול שלל יכולותיו הרבות היה הוא מזוהה יותר מכל עם סגנון הבוסה נובה הברזילאי. קרלוס ז'ובים נחשב היום לאחד מהמלחינים המשפיעים ביותר של המאה ה-20. לז'ובים האמן היו שיתופי פעולה רבים עם אמנים גדולים אחרים בברזיל, עיבודים מוזיקליים בתעשיית הקולנוע ואף שיתופי פעולה עם זמרים מחוץ לברזיל ובראשם פרנק סינטרה הגדול.

ז'ואאו ז'ילברטו הוא זמר וגיטריסט ברזילאי ומיצורי הבוסה נובה יחד עם ז'ובים. לז'ילברטו הייתה הזכות בהמצאת סגנון ליווי גיטרה בשירי בוסה נובה רבים. נהג הוא לבצע את שיריו בקול שקט ובהגייה מדויקת של מילות השירים. גם ז'ילברטו בכישרון רב פרץ עם הבוסה נובה מחוץ לגבולות ברזיל וזכה לשיתופי פעולה רבים עם אמנים ונגנים רבים. זכור במיוחד שיתוף הפעולה עם אמן הג'אז האמריקאי סטן גץ. אלבומם המשותף סחף רבים בעולם הג'אז ונמצא הוא כאחד האלבומים הנמכרים ביותר בעולם הג'אז.

מעבר לטעימה הקטנה אודות אחד ממקורות המוזיקה עבור להקות ברזילאיות רבות, יש עוד השפעות רחבות נוספות, אשר הפכו את המוזיקה הברזילאית למה שהיא היום ובראשה – חיה ותוססת, להקת Danca Tropicana.

להקה ברזילאית של דנסה טרופיקנה בעלת רפרטואר עשיר של 10 שנות נסיון, ודוגלת במקצועיות, יחסי אנוש מצויינים וחדשנות.

לפרטים והזמנות התקשר 054-4580580

יצירת קשר - דנסה טרופיקנה

0548759001374062024 (1)

טלפון: יעל - 054-4580580
דוא"ל: info@danca-tropicana.co.il