2

רקדניות ברזילאיות לאירועים מיוחדים

0382755001373824322בשנים האחרונות התופעה של רקדניות ברזילאיות באירועים בארץ הולכת וגואה. יותר ויותר מארגני אירועים רוצים את האירוע שלהם הכי יפה, הכי צבעוני והכי נוצץ. הרקדניות הברזילאיות הן המענה לאותם מפיקים. מספיק שלוש ארבע רקדניות – והאירוע נראה אחר לגמרי. התלבושות הגרנדיוזיות והמרשימות, הלבוש האותנטי המנצנץ והקצב שהן מכניסות לאירוע, נותן טעימה קטנה מהקרנבל הענק והססגוני בברזיל, ומכניס את קהל האורחים לאוירה הברזילאית והשמחה מהקרנבל.

הרקדניות הברזילאיות מברזיל לומדות לרקוד עוד לפני שהן יודעות ללכת... סבורה אני שעוד בבטן של אמן הן כבר מזיזות את האגן ומקפצות מצד לצד. בברזיל הרקדניות מתחילות לרקוד מגיל קטן, בכל אירוע ושמחה בקצב הסמבה. עם השנים הן לומדות להזיז יותר ויותר במהירות את רגליהן. רקדניות סמבה מקצועיות נחנו ברגליים שריריות ומוצקות וכן הן צוברות מיומנות מידי שנה בכל קרנבל ובחזרות לקרנבל. חצי שנה לפני הקרנבל בריו דה ז'נירו, הרקדניות הברזילאיות כבר מתחילות בחזרות בבתי הספר לסמבה, יחד עם הזמרים וכל נגני הבטוקדה (כ-200 נגנים לכל בי"ס). לחזרות מגיעים אלפי מקומיים ותיירים, שהם האוהדים של אותם בתי ספר לסמבה ושל רקדניות הסמבה, על מנת להנות מהשירים המתנגנים שוב ושוב ומהקצב המהיר של הסמבה האופיינית של בתי הספר לסמבה.

בכל בי"ס לסמבה יש שני צבעים השייכים לאותו בי"ס, בדיוק כמו בכדורגל. למשל, בי"ס מנגירה זה צבעים של ירוק וורוד. כל הרקדניות הברזילאיות במנגירה לובשות ורוד וירוק, וכן גם הנגנים, הזמר ומתופפי הבטוקדה. אפשר לומר שכל ברזילאי טיפוסי אוהד קבוצה אחת של כדורגל, וקבוצה אחת של בי"ס לסמבה. 

הרקדניות הברזילאיות, בניגוד לרקדניות הישראליות "מתמחות" בלהזיז מהר את פלג הגוף התחתון- מהאגן ומטה, ואילו הרקדניות הישראליות והמזרחיות (בעיקר רקדניות בטן), מתמחות יותר בלהזיז את פלג הגוף העליון, החזה והידיים. עם זאת כיום ניתן למצוא יותר ויותר בברזיל את ריקוד ה danca do ventre- ריקודי בטן ברזילאיים. הרקדניות הברזילאיות נחשפות בשנים האחרונות בברזיל לריקודים אלה, ולכן הן צוברות מיומנות, ומתקרבות לרמת המיומנות של הרקדניות הישראליות בהזזת פלג הגוף העליון. 
כאשר הרקדניות הברזילאיות מופיעות באירוע כל עיני הישראליות מנסות "ללגום" טיפה של סמבה, ומנסות ללמוד ולהפנים כל צעד ותנועה שלהן, ואם ניתן לרקוד איתן ולתרגל- מה טוב.

קרא עוד: אטרקציות לאירועים
קרא עוד: להקה ברזילאית לחתונה

חזרה למאמרים

לפרטים והזמנות התקשר 054-4580580

יצירת קשר - דנסה טרופיקנה

0548759001374062024 (1)

טלפון: יעל - 054-4580580
דוא"ל: info@danca-tropicana.co.il